Author Topic: Ogólna dyskusja o OpenGoo  (Read 15571 times)

kaito

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Ogólna dyskusja o OpenGoo
« on: December 01, 2008, 02:56:54 pm »
Witam wszystkich skrytych polaków na tym forum.

Postanowiłem zapytać się wszystkich o wasze zastosowanie OpenGoo.

Ja osobiście używam go do organizowania sobie pracy w trzech firmach.
To raczej mój osobisty on-linowy kalendarz z którego korzystam w domu za pomocą PC oraz w drodze (w pracy) za pomocą pamtopa. Szczerze to czekam na wersję js. dla komórek i palmtopów aby nie łączyć się live online tylko korzystać z osobnego oprogramowania (mniej się będzie płaciło :D)

A wy?
Befor You ask check My website for an anwser

Krzysztof

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
    • Email
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #1 on: December 02, 2008, 09:04:26 am »
Prowadzę mikro firmę. W sumie ja i kolega. Firma mała ale wciąż na powierzchni :) OpenGoo to bardzo dobry dla nas organizer (w szerokim tego słowa znaczeniu), który prawie bez problemu "ruszył" na wirtualnych serwerach OVH. Mam tylko problem z backup'em - coś go tam boli. Tak czy owak po przetestowaniu naprawdę wielu rozwiązań OpenGoo funkcjonował w moim odczuciu najlepiej. W sumie temat organizera online zacząłem od FreakTask. Na tą chwilę jest to jeszcze zbyt skromny (jak na moje potrzeby) projekt. Miałem apetyt na eGroupware natomiast na jego skomplikowaną (również w moim odczuciu) instalację nie bardzo miałem czas. Zupełnie inaczej zapewne by to wyglądało na lokalnym serwerku ale zależało mi na rozwiązaniu online. I dlatego właśnie OpenGoo. Spełnia bardzo dobrze moje oczekiwania. Jeszcze tylko ten backup muszę pobudzić do życia :) Mam też kilka uwag choć raczej nie krytycznych. Brakuje mi np. pola VAT ID (po naszemu NIP) w danych firmy. Ale o tym trzeba będzie powiedzieć programistom :) Pozdrawiam, Krzysztof

pmadry

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #2 on: February 26, 2009, 04:24:13 am »
Witam
Co prawda dopiero rozpocząłem testy OpenGoo ale już mi się podoba!!
Jestem prawie pewny, że narzędzie zostanie wdrożone.
Z niecierpliwością oczekuję na dalszy rozwój modułu Email, no i oczywiście na polskie tłumaczenie systemu.

Pełen nadziei patrzę w przyszłości
Pozdrawiam Paweł

er2er

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #3 on: March 04, 2009, 10:39:19 am »
Polskie tłumaczenie dla 1.3 (beta) jest na ukończeniu.
Po przejrzeniu przez kaito i poprawkach trafi do twórców.

Pozdrawiam,
Robert

NINa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #4 on: August 19, 2009, 03:59:59 pm »
Witam wszystkich. Ja używam Opengoo do zarządzania magazynem muzycznym, rozdzielania poszczególnych zadań współpracownikom, a oni sobie ustalają deadline'y i wgrywają pliki tekstowe i zdjęcia do np. recenzji czy wywiadów, zamiast przysyłać mi je na maila, a każdy ma dostęp do zadań, więc może zobaczyć czy chce się przyłączyć i na jakim etapie jest dany projekt.

Przeraża mnie tylko fakt, że nie ma opcji Restore backup z poziomu CMS. I to, że backup potrafi mieć 11 MB nawet jak praktycznie nie ma tam wielu rozbudowanych projektów. To co ten backup w sumie robi, pakuje cały Opengoo do zipa razem z bazą sql zamiast ściągać tylko sam sql w gzipie, jak robi to większość systemów?

Generalnie pięknie zrobiony program i przetłumaczony na język polski. Nie zwiesza się, może trochę wolno chodzi i czasem ma problem z odświeżaniem.

Przetłumaczył już ktoś może plik backup w languages na polski? Angielski backup.php też nie jest właściwie po angielsku ;)

NINa


alan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
    • Email
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #5 on: August 27, 2009, 10:17:38 am »
Ja aktualnie testuję możliwości OpenGoo pod kątem organizowania pracy tłumaczom oraz innym zespołom pracującym przy danym projekcie w naszej firmie. Sprawdziłem kilka systemów "około-groupware'owych" i OpenGoo wyszło na prowadzenie.

Mam do niego kilka zastrzeżeń i jeszcze nie wszystko rozgryzłem, ale coraz lepiej mi się w OpenGoo pracuje i chyba przy nim zostaniemy.

kuczrob

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
    • Email
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #6 on: September 09, 2010, 06:27:42 am »
Zaczalem zabawe z feng-iem kilka dni temu ale juz widze, ze to fajna sprawa.
Zastanawia mnie tylko jedno - czy dane 3mac w plikach czy w basie sql?
Ktos ma jakies doswiadczenia ?
I jeszcze jedno - sa jakies inne skorki do zdobycia ?
pozdrawiam.
« Last Edit: September 09, 2010, 06:29:19 am by kuczrob »

Robert1724

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #7 on: September 09, 2010, 03:02:49 pm »
Zaczalem zabawe z feng-iem kilka dni temu ale juz widze, ze to fajna sprawa.
Zastanawia mnie tylko jedno - czy dane 3mac w plikach czy w basie sql?
Ktos ma jakies doswiadczenia ?
I jeszcze jedno - sa jakies inne skorki do zdobycia ?
pozdrawiam.

Witaj

ja używam systemu plików i mam w bazie ok. 2000 e-maili prawie wszystkie z załącznikami średnio od 200 kB do 8 Mb i jakoś chodzi ale widzę po statystykach pracy procesora dla serwera i fengoffice jest obciążeniem dla serwera.

Robert

kuczrob

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
    • Email
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #8 on: September 10, 2010, 03:50:44 am »
To faktycznie sporo.
A czy znasz jakies skorki inne niz defaultowa ?
Czy cos wiadomo z potwierdzeniami wysylanych maili?
Czy ktos mysli nad edytorem plikow .doc ?
Sporo pytan a tak niewiele odpowiedzi :-)

Ogolnie rzecz biorac - fajny soft.
Jakby co to sluze hostingiem.
www.ftp.grajewo.com

pozdrawiam.
Robert

Robert1724

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Ogólna dyskusja o OpenGoo
« Reply #9 on: September 10, 2010, 04:48:50 am »
To faktycznie sporo.
A czy znasz jakies skorki inne niz defaultowa ?
Czy cos wiadomo z potwierdzeniami wysylanych maili?
Czy ktos mysli nad edytorem plikow .doc ?
Sporo pytan a tak niewiele odpowiedzi :-)

Ogolnie rzecz biorac - fajny soft.
Jakby co to sluze hostingiem.
www.ftp.grajewo.com

pozdrawiam.

Robert

Witaj  Robert tu Robert !

- skórek nie znalazłem ... wgryzam się w tworzenie swojej...
-  brak potwierdzenia - próbowałem namawiać ich namówić ale zaoferowali mi płatną usługę ...
- też mi brak edytora plików doc...

P.S. forum anglojęzyczne ma już dużo nowości które dopiero staram się wyszukiwać ...

Jak dla mnie bardzo brakuje synchronizacji z google calendar lub telefonem komórkowym. Na telefonie kalendarz to mój ważny element codziennej pracy..
Nie mam czasu próbować pomysłów z forum a czytałem że już ktoś to zrobił, ale nie ma tego w podstawowej wersji.

Jak coś ci wpadnie to pisz na priva lub poślij adres e-mail i możemy razem coś podziałać abym nam się lepiej używało feng office

pzdr.
Roberto